Kineziologie Plzeň - Michal Lehký

Objednat termín

Filozofie Kineziologie

"Tato metoda je především o pohledu jakým vnímáme tento svět"

Než vyrosteme, všichni se prostřednictvím lásky nakazíme systémem přesvědčení rodičů a systémem společnosti stejně jako jinou infekční nemocí. Mluvili k nám a my je poslouchali. Ať už jejich slova byla pravdivá nebo klam, byla pro nás zákonem. Vzdor nesouhlasu jsme většinu jejich přesvědčení přijali natolik zřejmá fakta, že je nemůžeme zpochybnit.
obrázek depreseradostRodiče a společnost (škola) od nás čekali chování v souladu s jejich představou o dokonalosti.

A my jsme se snažili být dokonalí. přirozeně, že se nám to nepodařilo. Vyžadovali po nás abychom byli dokonalí jejich způsobem, nicméně my mohli být dokonalí pouze svým vlastním způsobem.

Lásku využívali k odměňování i trestání.

Když se báli, zlobili a trestali nás, odkoukali jsme to jako správný způsob jednání. Nezbytně nás potkaly bolestné zkušenosti, pocity křivdy, hanby a obviňování. Mnozí z nás nabyli přesvědčení, že ať se budou snažit sebevíc, stejně to nebude stačit.

Výsledkem je, že většina z nás vyrůstala v přesvědčení, že se mnou něco není v pořádku. Veškeré naše utrpení souviselo s problematikou dokonalosti a výkony a že nikdo není dokonalý.

Dokonalost a výkony - to jsou dvě největší pomyslné obavy, jimž v životě čelíme.

Naučili jsme se žít podle pravidel starých celá tisíciletí vzbuzujících jen strach, pocit viny, lhostejnost a odloučení. Tyto zákony jsou systémem výchovy předávané z generaci na generaci a zatím nikomu nepřinesly štěstí nebo rozvoj osobnosti.

  • Co by se stalo, kdyby nás v dětství někdo naučil, že každá živá bytost má možnost se rozhodnout, čemu bude věřit?
  • Co by se stalo, kdyby rodiče své děti naučili, že my jediní jsme zdrojem svého štěstí, zdraví a toho, jak se mít lépe?
  • Co by bylo, kdybychom věděli, že námi vnímaný fyzický svět je odrazem našeho přesvědčení a našich myšlenek?Každý z nás si vytváří svou vlastní realitu.

Úlohou této metody Kineziologie je získat zpět co nejvíce vlastní autority a vnitřní moci abyste měli možnost se v situacích rozhodovat dle svého přání a ne dle tlaku okolí.

Nejlepší způsob jak toho dosáhnout je identifikovat traumata z minulosti, které omezují naše chování v přítomnosti, abychom lidem poskytli možnost volby tam kde cítí, že jí nemají.

Co je vlastně kineziologie?

Kineziocibule1logie se nezabývá diagnostikou pacientů. Pracuje s jemnou energii těla, zjišťuje „kdy a proč“ byl energetický tok v těle zablokován. Zabývá se více příčinou problému než následkem. Odblokováním toku energie v daném regresním věku (ve věku, kdy došlo k zablokování) se obnovuje rovnováha psychiky i těla.
 

Lidské tělo a jeho psychiku si můžete představit jako cibuli, kdy na jednotlivé vrstvy se nabalují další negativní aspekty. Postupně se tak původní problém překryje další vrstvou a problém zdánlivě zmizí. Naším cílem je tyto vrstvy postupně odbourat tak abychom se dostali na samotné jádro problému a mohli ho řešit. Někdy je to velmi jednoduché, někdy se jedná o letitý problém, který vyžaduje odstranění více vrstev. Velmi často se tak stává, že odstraňováním vrchních vrstev zbavujeme tělo i dalších neduhů, na které zatím nepřišla řada, ale které jsou s konkrétními vrstvami stresu provázány.